Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 20.04.2010 19:23:32 

Labrador Retriever

Novinky2008
 
      N o v i n k y !!!
                

V tejto sekcii sa vám budem snažiť poskytovať čo najčerstvejšie informácie o tom, čo som zažil, čo bolo a čo bude... 
 
                                                                                     2 0 0 8

 

 

 

 

 

Dňa 15.11.2008 som sa ako každý rok zúčastnil na poľovačke v revíri, ktorý patrí Rovinke. Konečne som sa mohol predviesť. Hneď ako ma panička pustila z vodítka a dala mi povel ,,hľadaj", ja som vyštartoval a začal som sliediť. Je pravda, že na začiatku som moc paničku neposluchal (nejak mi nešlo privolanie:), ale dalo sa to čakať. Veď rok som čakal na niečo, čo milujem najviac na svete. Ale po krátkom čase som sa ukľudnil a išlo všetko ako po masle. Výsledkom toho bol najväčší počet ulovených bažantov asi z 5tich dedín. K počtu 32 bažantov sa pridali 2 líšky a jedna zrazená srnka :( Už teraz sa teším na ostatné poľovačky... 

Dňa 01.11.2008 som bol prihlásený na Medzinárodnú výstavu psov, ktorá sa konala v Nitre. Po 4. mesiacoch sme sa konečne stretli s našimi parťákmi Harrynkom a Sárou. Aj vďaka nim na túto výstavu len tak ľahko nezabudnem. U labradorov rozhodovala pani Elena Ruskovaara z Fínska. Ešte ma neposudzovala, takže sme mali obavy, ako skončíme. Panička už pomaly začala stresovať, a tak ja som vedel, že moje nastúpenie do kruhu sa blíži :) Pani rozhodkiňa bola veľmi milá na mňa, stále sa usmievala a hladkala ma. Keď ju nejaký psík oblízal, alebo sa s ňou chcel hrať, bola veľmi šťastná a bolo vidno, že miluje labradorov. Nie ako niektorí rozhodcovia, čo sa počas celého posudzovania iba mračia a sú nervózni. Takých ja nemám rád. Ani som sa nenazdal a už som bol v kruhu. Bol som trošku roztrasený, ale panička ma stále upokojovala. Myslím, že aj to mi pomohlo k tomu, aby som sa výborne predviedol. A tak som si vybojoval krásne druhé miesto a titul r.CAC

V dňoch 24.-31.08.2008 som sa aj s paničkou zúčastnil dovolenky s retrievermi v rekreačnom zariadení Trusalová. Bolo tam úžasne. To prostredie, areál, lesy, lúky, jazero... Proste nádhera. Opäť sme spoznali mnoho skvelých ľudí a havinkov. Ale predsa len nám tam niečo chýbalo. A veľmi. Naša parťácka dvojica Harry - Sára. Bohužiaľ sa na dovolenke nemohli zúčastniť, lebo Harrynko bol prechladnutý:( No na naše potešenie, na konci dovolenky sme sa dozvedeli, že o rok tam ideme znova. Hneď sme im to oznámili, a Sára povedala, že o rok tam pojdeme spolu. Tak veľmi sa tešííím. Takže Asta la vista o rok ;)

Veeeľmi sa ospravedlňujeme za neaktualizovanie stránky (dôvody: lenivosť, zaneprázdnenosť, vyčerpanosť, choroba a pod.), ale sľubujeme Vám, že sa budeme snažiť aby sa to už neopakovalo :) 

 
                                             

 

                                            http://YourGen.com/ - Text Generator
 Táto stránka bude z dôvodu dovolenky dlhší čas neaktualizovaná (vrátim sa 2-hého augusta)Ak sa mi podarí, prinesiem vám sem potom pár fotiek:) Tak sa mi majte, ja si idem užívať moju zaslúženú dovolenku:)

 
 
                                                               
15.7.2008- V nedeľu (13.7.08) sa v Košiciach uskutočnila Národná výstava psov. A ako inak, moja panička ma tam prihlásila.
Všetko bolo super, až na to, že som musel o pol tretej ráno vstávať:( Do Košíc sme sa zviezli s kamošom Aresom( Ares Golden Storm), ktorý sa
išiel tiež predviesť. Na moje prekvapenie sme sa ešte stavili v Trnave pre moju sestričku Gipsy. A tak sme si veselo cestovali vyše 5 hodín.
Okolo pol 8 sme dorazili na miesto. Zvítali sme sa s výstavnými kamošmi a pomaly sa začínalo posudzovať. O chvíľu bol na rade Harry(Y´Snoopi Sun in their eyes). V konkurencii štyroch nádherných psíkov Harry zvíťazil a bol mu po prvý krát udelený titul CAC. O pár minút som nastúpil do kruhu ja. Ale už v triede šampiónov:) Panička bola veľmi nervózna, pretože o CACa sme súperili piati psíkovia. Ale ja som sa snažil vystavovať sa ako to najviac šlo.  Bola to moja prvá výstava v triede šampiónov a hneď mi pán rozhodca udelil CAC:) Neskutočne som sa potešil. A nielen ja, ale aj všetci čo ma poznajú. Výstavná nedeľa bola veľmi úspešná aj pre ostatných mojich známych. Prinášam sem ich výsledky:
Y´Snoopi Sun in their eyes- trieda otvorená- CAC
Dajen Nisus                     -trieda šampiónov- CAC
Kirby Chlupaté Štěstí     -trieda stredná      - r.CAC
Ares Golden Storm         -trieda šampiónov- CAC
Flake Sneh Tatier           - trieda stredná     - CAC
Daisy Sneh Tatier           -trieda šampiónov- r.CAC
Miška Holodová- Junior Handling- 1.kategória- 2. miesto
 
No čo poviete, celkom sme boli úspešní, nie? :)
 
 
10.7.2008- Včera bol smutný deň. Prišiel som o moju milovanú...basketballovú loptičku, ktorú mi kúpila panička na výstave v Nitre. Stratil som ju pri večernom aportovaní. Nechcel som aby sa to stalo, ale čo už. Domov som odchádzal so sklonenou hlavou, smutný a bez akéhokoľvek elánu. Dnes sme išli opäť na večernú prechádzku, už s tenisovou loptičkou. Zatiaľ čo som ju ja aportoval, panička sa snažila nájsť tú moju basketballku. Videl som na nej, že to už vzdala, lebo hľadala všade. Potom som videl, ako sa pozerá na jedno miesto. Išla tam a vykríííííkla: ,,Dajenko, mám tvoju loptičku! " Predstavte si, že bola zaseknutá v plote. Skoro som sa pototo od radosti:) Tenisovú loptičku sme odložili a ja som konečne aportoval tú moju basketballku:)
 
 
3.7.2008- Prázdniny sa začali...a tak najlepšie, ako stráviť prvé dni, je leňošenie. Ja som to vyskúšal a išlo mi to veľmi dobre. Nanešťastie sa mi nepodarilo to robiť tajne a tak som bol "pár krát" nachytaný. Ale na svoju obranu musím povedať, že po mojom oddychu sme išli k Dunaju sa trošku pokúpať. To som ešte nevedel, čo ma čaká. Hneď z auta som vyštartoval a letel som do vody. Panička zobrala loptičku a začala mi ju hádzať. Ja som ju ako poslušný labík hneď priniesol:) Postupne mi pridávala tempo a na koniec vošla somnou po pás do vody a hádzala loptičku do protiprúdu. Uff, poviem vám, to bola zaberačka... Takto som plával vyše dvoch hodín. Vraj to nebolo veľa, pretože som bol príliš "akčný":) Ale keď vám mam pravdu povedať, ani mi to moc nevadilo, lebo o týždeň a pól ideme na NVP do Košíc a ja chcem, aby som mal čo najkrajší hrudník. Plávanie je na to najlepšie;)
Pár fotiek z dnešného dňa:
              
 
 A aby sa nepovedalo:
  
 
 
 
 26.6.2008-  Dnes som bol s paničkou v jej škole. Veľmi sa mi tam páčilo. Každý sa iba otáčal a jačal: Jéééééj, aký zlatý havino:) Po chvíli ma to prestalo baviť, a tak som radšej zaspal. Ku koncu som zistil, že pani vrátnička má mačku. To ste mali vydieť. Hneď som sa pustil do pátracej akcie, no žiadnu mačku som nenašiel. Stále som sa motal okolo jej búdy, ale ona tam nebola. Ževraj sa niekde potuluje. A tak som jej prekutral celý domček, nech vie, že som tam bol:)
 
                 
 
                                                                       
 Dňa 10.6.2008 mi bol uznaný titul Slovenský šampión krásy:)  
 
 

                                                       

9.6.2008-Dňa 6.,7.,8.6. sme sa zúčastnili trojdňového výstavného ,,turné", ktoré obsahovalo: Celoštátnu výstavu psov Senec(piatok),Medzinárodnú výstavu psov Nitra(Sobota) a Klubovú výstavu Retrieverov(nedeľa). V piatok sa výstava začínala ako vždy v obedných hodinách. Počasie bolo všeliaké, ale nám to bolo jedno, pretože sme sa schovali pod altánok, ktorý sme mali so sebou. Bol som tam aj s mojim kamošom Harrym(Y´Snoopi Sun in their eyes),sestrou(Gipsy Nisus) a kamoškami Sendy(labradorka Strongline´s EYE CANDY) a Bejby(kučerkou BABY BOOM You´re The Inspiration). Panička tam bola zase so Sárou(Harry), Luckou(Gipsy) a Katkou(Sendy a Bejby). Ani netrvalo dlho a už sme boli na rade. Len pripomeniem, že Harry dostal od pani rozkodkyne výborný posudok a dokonca aj r.CAC:)po Harrym som nastúpil do kruhu ja. V triede nás bolo 5, čo je tak akurát. Panička hovorí, že som sa na jej prekvapenie veľmi dobre vystavoval:) Pani rozhodkyňa sa rozhodla, že ja som z tej pätice najkrajší(vraj mám elegantný pohyb:) a tak mi dala CAC:) Gipsy dostala Výbornú, Sendy r.CAC a Bejby CAC,BOB:) Týmto im chcem aj zagratulovať:)                                                                                                                                                                          

 

 Fotky k CVP,MVP a KVR a texty k MVP a KVR doplním neskôr:)
TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok